REZERWACJA
 • Newsletter
 • Polish English French German Russian
  Zapisz się do Newslettera, jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych ofertach , promocjach oraz wydarzeniach.

  Sauna fińska, parowa oraz infrared


  Zdrowotne właściwości korzystania saun są znane i stosowane już od epoki kamienia. Podczas wizyty w saunie temperatura organizmu podnosi się, a narządy wewnętrzne wpadają w stan lekkiej gorączki. Stan ten, wymusza na nich produkcję ciałek odpornościowych, które skutecznie walczą z wszelkimi bakteriami i wirusami. Skutkiem wizyty w saunie jest również rozluźnienie mięśni oraz lepsze ukrwienie i oczyszczenie skóry. Nie sposób nie wspomnieć tu również o relaksacyjnych właściwościach sauny, która potrafi odprężyć nawet po najbardziej stresującym i męczącym dniu.

  Hotel Morawa oferuje Państwu trzy rodzaje saun:

  Sauna fińska (sucha) – Nagrzewa się do temperatury nawet 100 stopni Celsjusza. Jednocześnie wilgotność w saunie jest utrzymywana na bardzo niskim poziomie 10-15%.

  Sauna parowa (łaźnia) – Temperatura w saunie utrzymana jest na poziomie około 50 – 65 stopni Celsujsza. Wilgotność w saunie jest jednak znacznie większa i utrzymana na poziomie około 40 – 50%.

  Sauna infrared – Sauna nagrzewana jest do temperatury około 60 stopni Celsujsza. Ma podobne właściwości jak sauna sucha, jest jednak dużo bezpieczniejsza dla osób mających problemy z sercem.